Plavání - pátek 25.1. 2019
11.01.2019
Prosíme do školky do 7.00 hodin ráno (společná snídaně a odjezd v 8.00 hodin autobusem). Do batohu: PLAVKY, RUČNÍK, PITÍ. Děvčata pevnou GUMIČKU do vlasů může být i příjemná koupací čepice. Prosíme BEZ ŘETÍZKŮ BEZ NAUŠNIC. Pod zimní kalhoty pouze TLUSTÉ PODKOLENKY. Plavecké brýle pouze ÚZKÉ (ne na potápění) Děkujeme :-)

Plán provozu na rok 2019
14.12.2018
Provoz MŠ přerušen: leden: 2. (středa), únor: 1. (pátek), duben: 18. (čtvrtek), květen: 2,3. (čt, pá), červenec: od 15. (po), srpen: do 23. (pá), říjen: 29, 30. (út, st), prosinec: od 23. (po). V roce 2020 na základě domluvy s naším dodavatelem stravy. Snažíme se vyjít vstříc rodičům a jejich potřebám, také dodavateli stravy. Zaměstnavatel musí dát také zaměstnancům potřebnou dovolenou tak, aby respektoval Zákoník Práce. Děkujeme :-)

Hrátky s angličtinou a Hrátky s tanečky středy odpoledne
23.11.2018
Hrátky s angličtinou (středa: 13.15 - 13.45)a Hrátky s tanečky (středa 14.00 - 14.40) - dalších deset lekcí (28.11.2018 - 20.2. 2019) Bližší informace u učitelek na třídě. Děkujeme.

Děkujeme nevidomým přátelům Andree a Radkovi
12.07.2018
Děkujeme Andree i Radkovi s asistenčním psem pro nevidomé, za návštěvu u nás ve školce. Pes Canton je hrdina z knihy: Nabu, Nelsí a škola pro superpsy, kterou jsme denně četli dětem v červnu 2018 (kniha s krátkými příběhy). Děti se mohly zeptat na život bez možnosti vidět zrakem, a na výchovu asistenčního psa pro nevidomé. Také si mohly zkusit zavřít oči a nechat se vodit asistenčním psem Cantonem. Nakonec nám pan Radek - operní pěvec a ladič pian - zazpíval píseň "Ave maria". Celkově si děti týdny prožívaly svoje smysly a uvědomily si jejich důležitost v běžném denním životě :-)

Nevidomý operní zpěvák - ladič pian u nás ve školce
11.05.2018
Děkujeme rodiči (který nechce být jmenován) za financování naladění piana v naší školce. Nevidomý operní zpěvák Radek Žalud (dříve zpívající i s Petrem Dvorským, nebo ve skupině the TapTap) k nám zavítal do školky až z Prahy. Nejenom, že nám naladil piáno, ale i představil povolání ladiče pian (které děti mohly chvilku pozorovat) a krásně nám zazpíval i zahrál. Hlavně se děti setkaly s člověkem, který nevidí. Rozhodli jsme se vytvořit celý projekt týkající se všech smyslů čkověka - nyní zraku. Čteme dětem knihu: Nabu, Nelsí a škola pro Superpsy. Paní Stanislava Krajíčková napsala knihu o svém asistenčním psovi, který ji pomáhá překonávat překážky denního života. Až knihu dočteme, pan Radek s paní Andreou a hlavním hrdinou knihy Superpes přijedou k nám do školky. Děti se jich budou moci zeptat jaký je jejich život s asistenčním psem. Přiblížíme tak dětem svět lidí s handicapem. Ve školce si vyzkoušíme svačinku se zavázanýma očima..

Nevidomý operní zpěvák - ladič pian Radek Žalud
11.05.2018
Také jsme ochotni tento projekt předat dál přátelským školkám a pana Radka s paní Stanislavou představit jiným školkám. Nechť se dobrá myšlenka šíří :-)

PIANINO PETROF přivezené tatínky
27.02.2018
Děkujeme tatínkům našich dětí za přivezené pianino Petrof do zelené herny, které denně používáme při cvičení, zpěvu, relaxaci (panu Dvořákovi, Kňourkovi, Dedeciovi, Častoralovi H., Častoralovi A., Vosykovi). Také děkujeme našemu zřizovateli MŠ - obci Zlukov, panu starostovi Zdeňku Zemanovi a zastupitelům obce, že dali finance z rezervního fondu MŠ na hudební nástroj pro děti z naší školky.

Rodiče a děti
31.01.2018

Děkujeme rodičům za projevenou důvěru, které si velice vážíme.
Svěřujete nám - to nejcennější - VAŠE DĚTI.

Našim cílem je - DOBRÁ ŠKOLA
31.01.2018

Děkujeme vodnímu záchranáři
29.08.2017
Děkujeme panu Dedeciovi, vodnímu záchranáři z Rescue team - vodní záchranné služby. Jako minulý rok nám před prázdninami předvedl příslušenství a oděv vodního záchranáře. Připomenul nám jak se chovat v létě u vody a jak zavolat o pomoc v případě potřeby (hrazeno sponzorem: Rescue team - vodní záchranná služba. Děkujeme.

MATEŘSKÁ ŠKOLA U Rybníčka ZLUKOV
Zlukov 66, 391 81 Veselí nad Lužnicí
Copyright (c) 2014-2019, www.mszlukov.cz, All rights reserved, Design by Miraf Software.
Poslední aktualizace 18. 01. 2019